Novinky a články - Bachovy esence

Nápoje a esence pro detoxikaci těla

V horkém letním období potřebuje vaše tělo více tekutin než obvykle. Je proto vhodné využít ho k čištění vlastního organismu. 

Zde jsou některé nápoje, které mohou být během suchého letního počasí použity k odstranění toxinů z těla, jak je citováno v Healthmeup, (3.4.2014).

Citrónová voda

Citróny jsou bohaté na vitamín C, který pomáhá vašemu tělu při zbavování se nepotřebných látek. Citrón bývá také někdy označován jako "superovoce", které dokáže neutralizovat škodlivé látky v těle a detoxikovat organismus.

Zázvorový čaj

Nejen že zázvorový čaj uklidňuje tělo i mysl, ale může také pomoci detoxikačnímu procesu prostřednictvím vylučování škodlivých látek prostřednictvím potu. Napomáhá také trávicímu a střevnímu procesu.

Šťáva z papáji

Podobně jako zázvorový čaj, usnadňuje papája trávící proces a je bohatá na vitamíny, stejně jako na látky které pomáhají odstranit nežádoucí toxiny z těla.

Mrkvová šťáva

Mrkvová šťáva je jedním z nejúčinějším detoxikačních nápojů. Je to proto, že mrkve jsou bohaté na obsah antioxidantů, minerálů a vitamínů, které čistí střeva, pomáhají proti zácpě a poruchám trávení.

Jablečný mošt

Jablko má pro zdraví řadu výhod, zejména tu, že se pěstuje v našich končinách a k zákazníkovi se proto dostane relativně rychle. Mošt z jablek je bohatý na antioxidanty a pomáhá s detoxikací zejména jater a ledvin.

Zelený čaj

Je velmi bohatý na antioxidanty, které mohou pomoci v boji s nemocí, napomáhá udržovat zdravé srdce a rovněž přispívá k vlastní detoxikaci těla.

Bachova esence Plané jablko - Crab Apple

Je také nazývána jako "čistící esence" a je obsažena v krizovém krému. Užívá se při pocitu nečistoty, například při nemoci, zašpinění, dotyku s infikovaným materiálem nebo při pocitech méněcennosti.

Přidáním dvou kapek esence Planého jablka do některého z výše zmiňovaných nápojů, podpoříte jeho účinek a zároveň můžete dopomoci k detoxikaci nejen fyzické, ale i duševní.

Důležitá rada na závěr. Je velice důležité klást důraz na kvalitu zmiňovaných potravin.

 

Pavla Hanzová
zdroj: Tips For Healthy Life

Potraviny a Esence pro lepší spánek

Nedostatek spánku nebo jeho nízká kvalita, může vést ke špatným pracovním výsledkům, nervozitě, špatné náladě a dalším nepříznivým projevům. Z několika průzkumů a zkušeností lidí vyplynulo, že existují potraviny které napomáhají rychlejšímu spánku a v kombinaci s krizovou esencí na spaní (RESCUE spánek) dokáží velice účinně zlepšit jeho kvalitu a celkovou regeneraci.

1. Mandle

Pozitivní vliv mandlí spočívá v jejich schopnosti stabilizovat hodnotu cukru v krvi během spánku. POZOR ale na množství, zkuste maximálně 1 polévkovou lžíci před spaním, při větším množství mohou působit negativně.

2. Banán

Díky obsahu hořčíku a draslíku uvolňuje svalové napětí. Obsahuje také aminokyselinu tryptofan, která tiší mozkovou aktivitu. Banán je tedy velmi vhodný v případě, že strach je to, co Vám brání spát. Hodí se proto v kombinaci s esencí Topolu - Aspen (který odtsraňuje strachy z neznámých příčin) nebo Kejklířky - Mimulus (odstraňuje strachy z konkrétních věcí a situací).

3. Heřmánkový a zelený čaj

Oba tyto čaje mají příznivý vliv na odstranění nervozity. Optimální množství je hrnek horkého čaje těsně před spaním.

4. Mléko

Mléko také napomáhá lepšímu spánku díky obsahu tryptofanu (stejně jako u banánů) a kalcia, které je velmi efektivní při zmírňování stresu.

5. Ovesné vločky

Snědením misky ovesných vloček s teplým mlékem, nebo ovesné kaše přinese vašemu tělu uvolnění díky obsahu kalcia, hořčíku, fosforu a draslíku.

6. Třešně

Poslední průzkumy ukázaly, že sklenice šťávy z třešní před spaním, může být spouštěčem produkce melatoninu. Melatonin je hormon produkovaný epifýzou (nadvěskem mozkovým), který hraje důležitou funkci v řízení rytmů den-noc.

Bachovy esence a jejich pozitivní vliv na spánek spočívá v jejich schopnosti odstraňovat každodenní negativní pocity a stresy, které braní odpočinku a právě v kombinaci s kvalitní stravou a výše uvedenými potravinami mohou být velmi účinným pomocníkem pro zkvalitnění spánku.

Univerzálním prostředkem pro zlepšení spánku jsou specializované směsi esencí na spaní ve formě kapek, sprejů, bonbónů nebo perel. Více zde... 

Protože je ale každý člověk unikátní a důvody nekvalitního spánku velmi individuální, je vhodné zaměřit se na každého člověka jako na individuum a vybírat dle toho i jednotlivé esence. Více zde... 

 

Pavla Hanzová
Zdroj: Tips For Healthy Life