Novinky a články - Bachovy esence

Potraviny a Esence pro lepší spánek

Nedostatek spánku nebo jeho nízká kvalita, může vést ke špatným pracovním výsledkům, nervozitě, špatné náladě a dalším nepříznivým projevům. Z několika průzkumů a zkušeností lidí vyplynulo, že existují potraviny které napomáhají rychlejšímu spánku a v kombinaci s krizovou esencí na spaní (RESCUE spánek) dokáží velice účinně zlepšit jeho kvalitu a celkovou regeneraci.

1. Mandle

Pozitivní vliv mandlí spočívá v jejich schopnosti stabilizovat hodnotu cukru v krvi během spánku. POZOR ale na množství, zkuste maximálně 1 polévkovou lžíci před spaním, při větším množství mohou působit negativně.

2. Banán

Díky obsahu hořčíku a draslíku uvolňuje svalové napětí. Obsahuje také aminokyselinu tryptofan, která tiší mozkovou aktivitu. Banán je tedy velmi vhodný v případě, že strach je to, co Vám brání spát. Hodí se proto v kombinaci s esencí Topolu - Aspen (který odtsraňuje strachy z neznámých příčin) nebo Kejklířky - Mimulus (odstraňuje strachy z konkrétních věcí a situací).

3. Heřmánkový a zelený čaj

Oba tyto čaje mají příznivý vliv na odstranění nervozity. Optimální množství je hrnek horkého čaje těsně před spaním.

4. Mléko

Mléko také napomáhá lepšímu spánku díky obsahu tryptofanu (stejně jako u banánů) a kalcia, které je velmi efektivní při zmírňování stresu.

5. Ovesné vločky

Snědením misky ovesných vloček s teplým mlékem, nebo ovesné kaše přinese vašemu tělu uvolnění díky obsahu kalcia, hořčíku, fosforu a draslíku.

6. Třešně

Poslední průzkumy ukázaly, že sklenice šťávy z třešní před spaním, může být spouštěčem produkce melatoninu. Melatonin je hormon produkovaný epifýzou (nadvěskem mozkovým), který hraje důležitou funkci v řízení rytmů den-noc.

Bachovy esence a jejich pozitivní vliv na spánek spočívá v jejich schopnosti odstraňovat každodenní negativní pocity a stresy, které braní odpočinku a právě v kombinaci s kvalitní stravou a výše uvedenými potravinami mohou být velmi účinným pomocníkem pro zkvalitnění spánku.

Univerzálním prostředkem pro zlepšení spánku jsou specializované směsi esencí na spaní ve formě kapek, sprejů, bonbónů nebo perel. Více zde... 

Protože je ale každý člověk unikátní a důvody nekvalitního spánku velmi individuální, je vhodné zaměřit se na každého člověka jako na individuum a vybírat dle toho i jednotlivé esence. Více zde... 

 

Pavla Hanzová
Zdroj: Tips For Healthy Life