Novinky a články - Bachovy esence

Nápoje a esence pro detoxikaci těla

V horkém letním období potřebuje vaše tělo více tekutin než obvykle. Je proto vhodné využít ho k čištění vlastního organismu. 

Zde jsou některé nápoje, které mohou být během suchého letního počasí použity k odstranění toxinů z těla, jak je citováno v Healthmeup, (3.4.2014).

Citrónová voda

Citróny jsou bohaté na vitamín C, který pomáhá vašemu tělu při zbavování se nepotřebných látek. Citrón bývá také někdy označován jako "superovoce", které dokáže neutralizovat škodlivé látky v těle a detoxikovat organismus.

Zázvorový čaj

Nejen že zázvorový čaj uklidňuje tělo i mysl, ale může také pomoci detoxikačnímu procesu prostřednictvím vylučování škodlivých látek prostřednictvím potu. Napomáhá také trávicímu a střevnímu procesu.

Šťáva z papáji

Podobně jako zázvorový čaj, usnadňuje papája trávící proces a je bohatá na vitamíny, stejně jako na látky které pomáhají odstranit nežádoucí toxiny z těla.

Mrkvová šťáva

Mrkvová šťáva je jedním z nejúčinějším detoxikačních nápojů. Je to proto, že mrkve jsou bohaté na obsah antioxidantů, minerálů a vitamínů, které čistí střeva, pomáhají proti zácpě a poruchám trávení.

Jablečný mošt

Jablko má pro zdraví řadu výhod, zejména tu, že se pěstuje v našich končinách a k zákazníkovi se proto dostane relativně rychle. Mošt z jablek je bohatý na antioxidanty a pomáhá s detoxikací zejména jater a ledvin.

Zelený čaj

Je velmi bohatý na antioxidanty, které mohou pomoci v boji s nemocí, napomáhá udržovat zdravé srdce a rovněž přispívá k vlastní detoxikaci těla.

Bachova esence Plané jablko - Crab Apple

Je také nazývána jako "čistící esence" a je obsažena v krizovém krému. Užívá se při pocitu nečistoty, například při nemoci, zašpinění, dotyku s infikovaným materiálem nebo při pocitech méněcennosti.

Přidáním dvou kapek esence Planého jablka do některého z výše zmiňovaných nápojů, podpoříte jeho účinek a zároveň můžete dopomoci k detoxikaci nejen fyzické, ale i duševní.

Důležitá rada na závěr. Je velice důležité klást důraz na kvalitu zmiňovaných potravin.

 

Pavla Hanzová
zdroj: Tips For Healthy Life