Jak se vyrábí Bachovy esence

Metodu výroby esencí vymyslel Dr. Bach na počátku 20. století. Spočívá ve 2 způsobech získávání:

Sluneční:

Květy se odstřihávaí a nechávají se spadnout na hladinu misky s vodou tak, aby byla celá hladina pokryta květy. Poté se nechá miska stát několik hodin na přímém slunci. Na nebi ovšem nesmí být ani mráčku, v případě že projde na nebi jediný mrak, musí celá procedura opakovat.

Varnou:

Květy se odstřihávají a nechávají spadnout do hrnce s vodou, tak aby byla pokryta celá hladina a poté se mírně vaří asi 30 minut.

>

 

Obě metody jsou velice snadné na přípravu a využívá se při nich všech čtyř základních elementů – vody, vzduchu, ohně a země. Element země představují samotné květy rostlin, z nichž se esence připravují. Elementem vody je čistá pramenitá voda a elementem ohně je slunce (oheň u varné metody).

Při výrobě esencí musí být splněno několik zásadních náležitostí:

1. Při sbírání květů by se jich neměla dotknout lidská ruka, ty se proto odstřihávají a nechávají dopadnout přímo na hladinu.

2. Při výrobě za pomoci slunce, musí být dodržena podmínka čistého nebe bez mraků (viz výše).

3. Musí být použita pouze čistá pramenitá voda, nejlépe vyvěrající z hloubky, tak aby nenesla žádné předchozí "informace" a mohla tak plně přijmout všechny květy.

Poté se voda scedí a smíchá se stejným dílem brandy. Vzniká tak základ pro výrobu koncentrátů, který se nazývá Matiční tinktura z které se poté vyrábějí koncentráty, které si zákazník může zakoupit, případně si nechat namíchat užívací lahvičku přímo na míru.

Výroba esencí Healing Herbs - Video s českými titulky

Bachovy esence od A do Z

Průvodce na cestě k hlubšímu poznání Bachových květových esencí ...

Více zde...

Pracovní kniha

Pracovní kniha Bachových esencí

Kniha představuje celistvý kurz výběru a použití Bachových ...

Více zde...